Hosté

Představení hostů

Zde vám představím všechny vzácné hosty, kteří přispěli do knihy Časotvorba.

Jiří Benedikt

Jiří Benedikt

Trenér inovačních dovedností, otec dvou dcer

Jirka je inovátor a trenér inovačních a digitálních dovednostní na volné noze. Pomáhá lidem inovovat a růst v digitální době. Otec dvou dcer. Lifehacker. Rád chodí po horách, leze po skalách a leží v knížkách.

Hosté oddělovač
Daniel Gamrot

Daniel Gamrot

Táta, manžel a lektor osobní produktivity

Dan byl pár let IT konzultant a projekťák, z čehož mu trošku hráblo a začal se pídit po tom, jak z toho ven. Zkoumal time management, produktivitu, efektivitu a další příbuzná témata. Psal o nich a testoval je. Netrvalo to dlouho a přišel první zájem o konzultaci a následně školení. Dnes už se tím 12 let nadšeně živí. Důvod? Mnoho disciplín time managementu se proměňuje a je stále co inovovat.

Hosté oddělovač
Janka Chudlíková

Janka Chudlíková

Lektorka, koučka, mentorka

Janka je lektorkou osobního a profesního rozvoje, mentorkou a koučkou. Prošla náročnými zkouškami v osobním životě i byznysu, což jí dává bohaté zkušenosti a umožňuje jí být mezi předními profesionály ve vzdělávání v Česku. Nabízí řadu služeb včetně osobních a profesních kurzů, tréninků, koučinku, a také se věnuje vzdělávání firem. Její přístup je založen na využívání osvědčených technik a metod, přičemž klade důraz na neurovědu.

Hosté oddělovač
Hana Jadavan

Hana Jadavan

Agilní a knižní nadšenec, bloggerka a matka dvouleťáka

Hanka pořádá Agile Master Class – dlouhodobý vzdělávací program pro Scrum Mastery a Agilní kouče: agilemasterclass.cz

Můžete také sledovat její blog s recenzemi chytrých knih: hanajadavan.cz/blog. Instagram s tipy na čtení chytrých knih: instagram.com/hanajadavan/ a měsíční videoblog Kniha měsíce: rbkniha.cz

Hosté oddělovač
Kateřina Kalivodová

Kateřina Kalivodová

Copywriterka a lektorka tvůrčího psaní

Kateřina od roku 2014 pořádá kurzy tvůrčího psaní a začátečníky učí, jak napsat příběh, který si ostatní s chutí přečtou. Tvoří největší český seznam literárních soutěží, který najdete na jejím webu Literární alchymie. Sama je dlouholetou porotkyní v literární soutěži Vyškovský cedník a řada jejích absolventů se v literárních soutěžích umísťuje. Vyšla jí kniha Sedm princezen a fantasy a sci-fi povídky.

Hosté oddělovač
Martin Kavka

Martin Kavka

Newsletterista, autor Hacknuté češtiny, otec

Martin pracoval jako novinář, teď pokračuje jako firemní novinář a nadšený newsletterista. Učí lidi ve firmách psát užitečně a srozumitelně. Rozjel on-line slovník slangu a nových slov Čeština 2.0, napsal knihu Hacknutá čeština a natočil stejnojmenný seriál na Streamu. Spolu se ženou a dětmi si hraje v rodinném deskovkářství 4 Kavky. Založil katalog obsahových newsletterů Blogletter. Kromě toho, že píše, taky veřejně vystupuje – nejčastěji mluví o češtině (nejen 2.0) nebo newsletterech a ekonomice tvůrců. Spolu s Forendors vydává Tvůrcast, týdenní podcast pro obsahové tvůrce.

Hosté oddělovač
Vladimír Klaus

Vladimír Klaus

Digitalizace firemních procesů

Jako odborník na digitalizaci firemních procesů a datovou analýzu se Vladimír již 30 let zaměřuje na tvorbu intuitivních desktopových a webových aplikací na míru, se kterými uživatelé rádi pracují. Jeho hlavní specializace spočívá v programování, tvorbě webů a databázových projektech, včetně využití pokročilých technologií jako je umělá inteligence. Dále se zabývá hromadným zpracováním dat, realizací fotografií nebo přípravou grafických a tiskových materiálů.

Hosté oddělovač
Michelle Losekoot

Michelle Losekoot

Digitální vypravěčka na volné noze

Michelle je spoluautorkou tří bestsellerů, knih Bez jablka (2016), Jak na sítě (2019) a Ztracenné (2023). Vede kurzy kreativních technik a obsahového marketingu. Stojí za projekty Posviťsi.cz, Plnykecky.cz nebo Nestereo.com. Píše nejčtenější český newsletter o kreativitě 3Ká. Pomáhala s komunikací mnoha českým i světovým značkám, namátkou Prague.eu, PUMA, ČSOB, Česká spořitelna, Henkel, Česká televize, Unilever nebo Nestlé. Je držitelkou dvou cen Fénix content marketing, Zlatého středníku a titulu Osobnost digitálního marketingu 2020.

Hosté oddělovač
Pavel Minář

Pavel Minář

Volnonožec, specialista na Google Workspace, užívač života, manžel Ivany, otec Klárky (15) a Elišky (12)

Pavel pracoval 18 let v jediné softwarové firmě. Ze dne na den se rozhodl pro změnu a nyní si už 12 let užívá na volné noze. Pomáhá firmám s nasazením a školením Google Workspace pro zvýšení firemní a osobní produktivity. Jezdí na kole (rekord 301 km na jeden zátah) a má doma 3 nejlepší ženské na světě: Ivanu, Klárku a Elišku.

Hosté oddělovač
Pavla Modrá

Pavla Modrá

Fyzioterapeutka, trenérka, koučka pro tělo a mysl

Miluje pohyb a svoji práci. Rozumí lidskému tělu a často na první pohled pozná, co vás trápí. 12 let pomáhá lidem od bolesti a učí je, jak se mají správně hýbat a zdravě dosáhnout svých cílů. Klienti se k Pavle často dostanou ve chvíli, kdy jim nikdo jiný nedokázal pomoci. Inspiruje lidi k pohybu a zdravému životnímu stylu. Pavla žije sportem. Má za sebou několik maratonů a ultramaratonů. Je trochu „magor“ ženská, co zvládla 3100 angličanů, 2000 dřepů nebo 1000 sklapovaček. Ráda zkouší, kde jsou její limity, protože ví, že tělo nezná hranice a limity jsou jen v naší hlavě. Prošla si v životě velkými zkouškami, které ji vždy o kus posunuly – anorexie, těžký úraz, vyhoření. Své zkušenosti a tipy sdílí na YouTube, kde najdete inspiraci a rady pro život bez stresu a bolesti. Pavlu najdete také na Forendors a HeroHero.

Hosté oddělovač
Nina Moravcová

Nina Moravcová

Copywriterka na volné noze a matka

Nina coby copy píše pod alter egem Nejostřejší tužka v penále. Do textů i života sází humor, nadhled a břitký jazyk, kterému dává průchod třeba ve svém newsletteru Vořež se. V roce 2023 vydala Cvičebnici pro copywritery.

Hosté oddělovač
Daniel Ondřejík

Daniel Ondřejík

Lektor angličtiny a celostní produktivity

Dan už více jak 15 let spolupracuje se skvělými lidmi, kteří se rozhodli pro změnu. Pomáhá jim zlepšovat angličtinu, sebevědomí a životní spokojenost. Navštívil mnoho slepých uliček a dnes dělá průvodce lidem, kteří se chtějí k cíli dostat rychleji. Dan také hraje na kytaru, miluje moře, čerstvý vzduch a lidi. Rád předává zkušenosti a inspiruje ostatní.

Hosté oddělovač
Pavel Pelikán

Pavel Pelikán

Technologický nadšenec a lifehacker se zájmem o zdraví a rodinu

Pavel je fanda chytrých prstenů a fit-tech inovací, táta dvou kluků a skaut. Přes fitnesator.cz sdílí strategie pro lepší zdraví a kondici, kombinuje role rodiče a technologického průzkumníka pro hledání nových cest k efektivnějšímu fitness životnímu stylu.

Hosté oddělovač
Kristýna Moravec Sataryová

Kristýna Moravec Sataryová

Kreslířka a matka dvou dětí

Týna je kreativní kreslířka, která zhmotňuje představy svých klientů do obrázků. Ti pak mohou lépe komunikovat své myšlenky, protože jedna ilustrace často dokáže říci víc než tisíc slov. Anebo v doprovodu s textem tvoří synergií našlapané duo. Má ráda přírodní témata, osobní rozvoj, zdraví ale v podstatě jí baví kreslit jakákoli oblast, když se tam dá kreslířsky a kreativně vyřádit. Žije se svou rodinou na samotě u lesa v podhůří Orlických hor, kde si užívá klidu a harmonie přírody. Pro ruchy a vzruchy civilizace si jezdí do měst, když má náladu nebo je to potřeba. Prostě ideální bilance!

Hosté oddělovač
Eliška Šestáková

Eliška Šestáková

Poznámkářka, tvůrkyně, akademička

Eliška je vášnivá poznámkářka, praktikantka techniky zettelkasten, milovnice knih a fanynka systémů a organizace. Je doktorkou teoretické informatiky na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze. Kromě své práce v oboru také píše a vzdělává veřejnost v oblasti personal knowledge managementu (osobní správy znalostí). Můžete sledovat její blog a obsahový newsletter Tajemné nové poznámky.

Hosté oddělovač
Lenka Šilhánová

Lenka Šilhánová

Obsahová markeťačka, creator, běžkyně

Lenka začínala tvořit ve školním divadle a původním záměrem bylo se věnovat herectví a filmařině. Svou cestu dokumentovala na blogu Acting Abroad, který se dostal do výběru top blogů v Huffington Postu a to změnilo její kariérní dráhu. Od té doby se věnovala tvorbě obsahu a deset let učila nejen Hollywoodské herce efektivně využívat sociální sítě. Doma v ČR si zároveň prošla agenturami a nakonec odešla na volnou nohu. Píše newsletter Creative Coffee o udržitelné tvorbě obsahu po vyhoření a balancuje mezi kariérou obsahového markeťáka a creatora.

Hosté oddělovač
Míša & Honza Tůmovi

Míša & Honza Tůmovi

Trenéři zdravých návyků

Míša je markeťačka zamilovaná do zdravých návyků. Roky dělala fitness trenérku, dnes vymýšlí hlavně nové recepty a cviky. Miluje jídlo a pohyb všeho druhu. V zimě nesundá lyžáky, v létě zas ferratový sedák. Honza je kreativec a vědátor v jednom. Zajímá se o psychologii zvyku, slowlife a zen-minimalismus. Rád chodí na špacíry do přírody, čte, vaří, cvičí na hrazdách nebo leze po skalách. Míša a Honza společně ukazují lidem, jak najít ten správný balanc. V jídle, pohybu i odpočinku. Jako trenéři učí zdravé návyky, školí firmy na seminářích, natočili videokurz Balanc v jídle a vytvořili online kurz o jídle, pohybu a spánku.

🌍 www.balanc.online

🌍 Instagram: @balanc.online

🌍 Facebook: balanc.online

Hosté oddělovač
Petr Václavek

Petr Václavek

Autor dubánků, grafik, fotobankéř, otec 3 dětí

Petr vystudoval programování databází na matfyzu, ale brzy zběhnul k tvorbě webových stránek a grafice. Po 9 letech v korporátu odešel na volnou nohu a tvoří v Adobe lllustratoru vektorové ilustrace pro zahraniční fotobanky. S dětmi jednou začal lepit panáčky ze žaludů – dubánky, ale trochu se to zvrhlo a vznikl kreativní projekt na poloviční úvazek, který ho pořád baví.

Hosté oddělovač
Roman Věžník

Roman Věžník

Copywriter na volné noze, otec 3 dětí

Roman kouzlí se slovy jako freelance copywriter: veznik.cz. Šíří po světu copy osvětu: blog, Přepišme to & Copyhubky. Vytvořil online kurz Základy copywritingu. Znát ho můžete také z konference CopyCamp nebo pořadu Copýtko. Učí firmy psát marketingové texty, které svedou čtenáře k akci: Copyosvětovny. Píše škandální newsletter o copywritingu, tvorbě a volnonožkování: Milej zlatej. Jeho články o copywritingu si můžete taky pustit do ouška: audioblog. Točí Kouzla pro copywritery a pomáhá kolegům zlepšovat služby i cenotvorbu: procopywritery.cz

Hosté oddělovač
Michal "Radar" Vrátný

Michal „Radar“ Vrátný

Trenér a zakladatel Železné koule

Michal býval ajťák, který trávil u monitoru i 12 hodin denně. Pak ho ale zdravotní problémy donutily se sebou něco dělat. Překopal životní styl a teď je to trenér s více než deseti lety zkušeností. Založil Železnou kouli, což je projekt, který se zaměřuje na skupinové tréninky s individuálním přístupem. Cílem je pomoct lidem získat sílu a kondici s přesahem do každodenního života a prodloužit jeho aktivní část. Pro více tipů kolem zdraví odebírejte jeho newsletter Začnu v úterý na: zacnuvutery.cz

Hosté oddělovač